پشت آموزش چرتکه چیست؟

ما می خواهیم محاسبات عددی را به دانش آموزان آموزش دهیم. این روش ماست اما هدف ما نیست. هدف ما ایجاد فضای ذهنی و چند بعدی است. فضاسازی ذهنی به کودک و نوجوان کمک می کند. چرتکه دقبقا ابزاری است که حداقل کاربردش برای انجام محاسبات ذهنی عددی است. وقتی دانش آموزی برای انجام محاسبات از خلاقیت، تصور و سرعت استفاده می کند، ناخواسته قسمت راست ذهن او درگیر این موضوع می شود. پس چرتکه این تولنمندی را دارد که دانش آموز را در یک فضای رقابتی سالم و خلاق بار بیاورد. چرتکه این توانمندی را را دارد که توانمندی دانش آموز را در انجام کارهای تیمی و گروهی تقویت بخشد.

 

همکاران ما چه کسانی می توانند باشند؟ 

با توجه به اینکه ما تنها نماینده انحصاری در ایران هستیم، در نتیجه تلاش می کنیم همکاریمان با ارگانها، آموزشگاهها و مدارس باشد که بتوانند بیشترین کمک را در جهت ارتقاء این سیستم آموزشی برای ما داشته باشند. اولویت قرارداد موسسه علوی نور شفق با مراکز آموزشی متوسطه اول و پایه و یا مرتبط با آنهاست. مراکزی که رده سنی ۵-۱۵ سال را برای سه سطح پایه-متوسطه سطح اول و متوسطه سطح دوم شامل می شوند و همچنین مراکزی که بیشترین سطح ارتباط را با مراکز آموزشی دیگر در هر استان داشته باشند. مراکزی که نسبت به آموزشهای نوین و استفاده از ابزار کمک آموزشی نوین علاقه مند باشند و در راستای اجرای آنها کوشا باشند. اولویت آموزشگاه علوی نور شفق برای عقد قرارداد با شخص حقیقی، افرادی است که روابط عمومی بالایی دارند و همچنین دارای ارتباطات بالایی هستند و درک بالایی نسبت به آموزش بالاخص آموزش درس ریاضی را دارا هستند.

تمرکز موسسه علوی در راستای ارایه نمایندگی ها به مراکز آموزشی هر مرکز استان است تا آن مرکز بتواند بنا به شناختی که از موقعیت تحصیلی و آموزشی و همچنان سلیقه های استفاده از ابزار کمک آموزشی والدین و دانش آموزان هر منطقه تحصیلی دارد موسسه علوی را در پیشبرد اهداف خود همراهی کند.

پس در ارائه نمایندگی، مواردی چون داشتن سابقه قابل قبول در ارائه درس ریاضی، تطبیق با روش های نوین آموزش و داشتن دغدغه برای ارتقاء سیستم آموزشی می تواند منجر به همکاری بهتر باشد.

 

شرایط آموزش مربی

مربی های چرتکه یکی از مهمترین ارکان این سیستم آموزشی هستند. چرا که آنها پل ارتباطی این سیستم آموزشی با دانش آموزان و در نتیجه اولیا هستند. موسسه علوی نور شفق تلاش می کند با ارائه هر چه بهتر این دوره ها گام درست و محکمی در ترویج و توسعه این سیستم آموزشی بردارد. پس مربیان باید کوشا باشند که با به روز بودن و پیروی درست از سیستم آموزشی، ما را در این مسیر کمک کنند.

موسسه علوی نور شفق، دوره های آموزش چرتکه را به دو صورت حضوری و مجازی برگزار می کند.

دوره ها به صورت مبحثی ارائه می شوند، بدین نحو که ر ابتدای هر ترم، مربی آموزش دیده و آموخته های خود را در یک کلاس با دانش آموزان به اشتراک می گذارد و در روزهای پایانی ترم برای ترم بعدی آموزش خواهد دید. ساعات آموزش برای هر دوره ۴ ساعت است که پس از گذراندن دوره و همچنین شرکت در یک آزمون سطح سنجی، گواهینامه ای را از موسسه دریافت می کند.

 

چطور در کنار آموزش، منافع مالی مان را تقویت کنیم؟

بررسی ها و تحقیقات موسسه علوی نور شفق در مورد سیستم آموزش نوین ریاضیات بیان می کند که در کنار آموزش ریاضیات بتوانیم خلاقیت و هوش منطقی دانش آموزان را ارتقاء بخشیم. فرآیند شروع شده است و مجوزهای لازم از وزارت آموزش و پرورش و سازمانهای پژوهش و برنامه ریزی و توسعه و مشارکتهای مردمی و وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران، دریافت شده است. آنچه پس از این اهمیت دارد، اشتراک این روش و سیستم با آموزشگاه هاو مدارس و … در شهرهای مختلف ایران است. آنچه موجب پویایی این سیستم خواهد شد، جذب هر چه بیشتر دانش آموزان در سراسر کشور است. پویایی که موجب همپایی ما با کشورهای توسعه یافته ای چون آلمان و انگلستان می شود.

لذا برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید از طریق راه های ارتباطی زیر با ما در ارتباط باشید.

دفتر نمایندگی:                              ۰۲۴ ۳۳۳۳۳۶۰۶۰